Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

בנייה בת קיימא

תוכן עניינים

NUDURA - מקדמים בנייה ירוקה וידידותית לסביבה

דרישות אנרגיה גדלות יחד עם העלייה במחיר הדלק מחייבות אותנו להפיק את המרב מטכנולוגיות בנייה ירוקה כדי לחמם ולקרר בניינים. בניית מבנים ירוקים מצריכה גישה כוללנית לתכנון, אולם זה לא חייב להיות מסובך. תבניות הבטון המודדות של NUDURA הן חומרי בנייה חסכוניים באנרגיה אשר מספקים מקסימום נוחות ופתרונות אנרגטיים לבתים ידידותיים לסביבה. חומרי NUDURA חוסכים למעלה מ-70%* בצריכת האנרגיה בבניין השוואה לשיטות בנייה מסורתיות.

מערכת הבידוד של NUDURA – נקודות עיקריות:

חומרים ממוחזרים: תבניות נודורה מיוצרות מ- EPS. תכנון הרשת המתקפלת הייחודית עשוי מ–100% פוליפרופילן ופלדה ממוחזרים.

 • עמידות הבניין: תבניות NUDURA מציעות מבנה הבנוי מבטון, אחד מחומרי הבנייה העמידים ביותר, וכך יכולים המבנים הבנויים עם NUDURA לעמוד במבחן הזמן. הבנייה האקולוגית עם NUDURA מבטיחה בטיחות מרבית באזורים שיש בהם רוחות חזקות, הודות לעמידות הבניינים הגבוהה מפגעי רוחות ומים.
 • הפחתת כמות הפסולת: טכנולוגיית תבניות הבטון המבודדות יוצרת פחות פסולת במהלך הבנייה הירוקה, ולכן גם פחות פסולת שתישלח לאתרי הטמנת זבל. כל הפסולת הינה 100% ניתנת למחזור.
 • עמידות בפני עובש: התבניות עברו בדיקות מעבדה כדי לוודא שלא יתמכו בצמיחה של עובש.
 • ביצועים אנרגטיים: התבניות בשילוב עם שיטות בנייה חסכוניות אחרות מפחיתות באופן משמעותי את פליטת הפחמן של הבניין הודות לרמות הגבוהות של חיסכון באנרגיה. כך מופחתת כמות דלק המאובנים הנדרש לחימום ולקירור, ולכן גם מופחתת טביעת הרגל הפחמנית של הבניין.
 • שיפור איכות האוויר בתוך הבניין: בתבניות הבטון של NUDURA אין בכלל פרצות אוויר, דבר אשר מקטין היווצרות עובש ונתיבי אוויר. התוצאה הסופית היא מבנה בלתי-חדיר המאפשר למערכות המכניות שלו לקרר, לחמם ולאוורר אותו באופן יעיל יותר, וכך ליצור סביבת חיים או עבודה בריאה יותר לדיירי הבניין.

*כאשר משתמשים בתוסף בידוד של 150 מ”מ בשילוב עם תבנית ליבה של NUDURA ברוחב 305 מ”מ ניתן להגיע לערכי U הנמוכים עד כדי 0.11 עבור מכלול הקיר המלא.
מבוסס על מחקרים בנושא צריכת אנרגיה בבתי מגורים שנבנו בשיטת נודורה, בהשוואה לערכי צריכת האנרגיה הרשומים בפרסום הרשמי – ECG019 (Energy Consumption Guide 19), המדריך לצריכת אנרגיה מאת Action Energy.

עיצוב בר קיימא

הקיימות היא פרי חדשנות
המבנים בימינו דורשים בידוד אמין עם מעטפות בניין המספקות רמת ביצועים תרמיים גבוהה, מקטינות אובדן חום ומונעות מוליכות תרמית. את כל אלה מציע הבידוד של NUDURA. הקריטריונים הנ”ל מהווים גורמים מרכזיים בהקטנת עלויות תפעול אנרגטיות, ומקסום ערך הנכס עבור בעליו.

אי לכך, חיוני לקבוע את מערכת הבידוד הנכונה והחומרים המתאימים לה כבר בשלב התכנון, וזאת על מנת להבטיח שימור הביצועים התרמיים לכל אורך חיי הבניין הירוק. כמו כן, מעטפות בניין עם ביצועים מעולים יכולים להקטין את עלויות התפעול עד כדי 70%, וזאת בשילוב מוצרי בידוד המעולים מהסדרה המשולבת של NUDURA, וכן מוצרים אחרים של החברה לכל אורך תכניות הבניין.

תמיכה ומערכת הפצה

שירות וסיוע טכני למערכת קירות ה- ICF שלנו היא המפתח לבנייה ירוקה וטובה יותר. NUDURA מציעה תמיכה זמינה ואמינה באמצעות רשת המפיצים המורשים שלנו. מטרתנו לאפשר לקבלנים ומשתמשי קצה לעבור משימוש בחומרים מסורתיים ופחות יעילים לפתרונות NUDURA החדשניים, המילה האחרונה בטכנולוגיית בנייה אקולוגית.

אסטרטגיית נודורה היא להרחיב את הפריסה הגיאוגרפית של פתרונות בנייה טבעית וירוקה ולתפוס מעמד מוביל בענף באותם מקומות שבהם חיסכון באנרגיה ובנייה ידידותית לסביבה נחשבים יעדים חשובים. כדי לעשות זאת, NUDURA משקיעה משאבים רבים בפיתוח מוצרים תמידי ופתרונות חדשים. מערכות הקירות של NUDURA מיוצרות בשיטות המתקדמות יותר. מפיצי נודורה המורשים מחויבים לשמור על עמדה מובילה בשוק קירות ה-ICF, תוך טיפוח מוניטין למומחיות טכנית יוצאת מן הכלל. המפיצים המורשים יעניקו תמיכה רחבה משלב רעיון העיצוב והתכנון ועד להתקנת מערכת קירות ה-ICF.

הם ישמחו לספק ייעוץ ושירות, בין היתר בנושאים הבאים:

 • המלצות לגבי שיטות התקנה מוכחות למקסום יעילות וחיסכון במהלך התקנת קירות ICF.
 • תאימות לקודי בנייה מקומיים, אזוריים וארציים.
 • לכל מפיץ מורשה של NUDURA גישה לצוות התמיכה הטכני שלנו אשר יוכל לספק מידע והדרכה נוספת אודות התקנות מיוחדות וסוגיות הקשורות לקודי בנייה עבור מערכת הקירות של נודורה.


צור קשר עם מפיץ מורשה

גימורי קיר

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

גימורים חיצוניים

כשבונים עם תבניות הבטון המבודדות של נודורה עולות שאלות רבות לגבי סוג עיצובי הבניין שניתן ליישם, וכן מגוון הגימורים שניתן להדביק ללוחות בטון של NUDURA בהשוואה לשיטות בנייה מסורתית.

האפשרויות לגימור חיצוני עם NUDURA הן כמעט בלתי מוגבלות, ניתן להוסיף לתבניות מגוון גימורי קירות כדי שיתאימו למראה ולסגנון הרצויים.
להלן מספר דוגמאות:

 • לבנים
 • הדבקות לוחות
 • ציפוי בטון
 • אבן
 • עץ
 • גימורים משולבים

גימורים פנימיים

כשמחליטים על גימור פנים, נוחות וסגנון הם בראש סדר העדיפויות. אופן הביצוע של גימור הפנים עם NUDURA אינו שונה מזה של שיטות מסורתיות. ניתן למרוח או להדביק גימורים פנימיים ישירות ל- NUDURA באמצעות נקודות העיגון מיוחדות הממוקמות כל 200 מ”מ.

עיצוב הבניין

NUDURA מציעה מגוון כמעט בלתי מוגבל בתכנון הבית או המבנה הבא שלך. ניתן להגיע לצורות אדריכליות חדשניות באמצעות. מבחר רב של צורות שיתאימו לכל דרישות ותכניות הבניין זמינות מ-NUDURA. תבניות רדיוס לחיתוך במפעל לפי הזמנה, וכן תבניות בזווית 450 ו-900 מאפשרות לכם לבנות את המבנה לפי החזון שלכם.

פתחים לחלונות ודלתות

ניתן לשלב כל עיצוב במבנה של נודורה, בין אם מדובר בקשתות, חלונות מפרץ או דלתות בסגנונות מיוחדים. כשבונים בשיטה זו, אין צורך במוצרים מיוחדים, כך שהאדריכל לא חייב לציין מוצרים אלה במפרט. ניתן לתכנן ולהשתמש באותם חלונות ודלתות כמו בבנייה מסורתית כדי להבטיח שליטה בעלות במהלך בנייה ירוקה.

מפרט בטון

בדוק מפרט זה מול ספק הבטון המקומי שלך. רוב חברות הבטון היום מציעות תערובות שבהן מפחיתי מים ברמה בינונית אשר מיועדות במיוחד לעבודה עם תבניות בטון מבודדות. תערובות אלו מביאות לשיפור בתכונות הזרימה של הבטון תוך הפחתת תכולת המים ושיפור דבקות הבטון ומניעת הפרדת מרכיבי האגרגט בזמן היציקה.

תבניות NUDURA מיוצרות מ- EPS (פוליסטירן מוקצף) ומגבירות את הקשיית הבטון בדרכים הבאות:

 • שימור סביבת אשפרה קבועה עבור הבטון
 • הגנה תרמית מצוינת, הן במזג אוויר קר והן בתנאי חום גבוה
 • הקטנת צמצום שטח פני הקיר אשר גורם לסדקים בקירות בטון
 • מניעת אובדן לחות בתוך הבטון בזמן ההקשייה, דבר אשר גורם לסדקים.
 • מניעת אובדן לחות כתוצאה מחשיפה לאוויר ורוח.


באופן טיפוסי, מאפייני חוזק הבטון ומשך תהליך התחזקותו הם כדלהלן:

 1. לאחר שלושה ימים – הבטון מגיע ל-40% מהחוזק שלו
 2. לאחר שבעה ימים — הבטון מגיע ל-60% מהחוזק שלו
 3. לאחר 28 ימים – הבטון מגיע לחוזק המלא שלו.

ניתן להשתמש בשיטות יציקה שונות בהתאם לנגישות האתר ומאפייני הפרויקט. משתנים אחרים עשויים להשפיע על הקבלן בבואו להחליט על שיטת היציקה, וביניהם מידות החום, תערובת הבטון ותבנית חיזוק הקיר.

ניתן לצקת את הבטון בשיטות הבאות:

 • משאבת בטון על מנוף
 • משאבת בטון
 • מנוף עם דלי צדפה
 • סרט נע על המשאית או מחוצה לה
 • ישירות מהמשאית באמצעות שוקת.

לפרטים מלאים על יציקת בטון עיין בפרק 6 מדריך ההתקנה במרכז המשאבים שלנו.

כלי עיצוב בבנייה ירוקה

תהליך התכנון עם נודורה הוא קל ויעיל. ספריית ה-BIM ופרטי התכנון מציעים לאדריכלים, מהנדסים ואנשי תכנון בסיס מוצק בבואם לתכנן ולבנות מפרטים לבנייה ירוקה עם NUDURA. ספריות אלו הן עכשיו מקוונות ונגישות לחלוטין, כך שיש לך את כל המידע הדרוש על קצה האצבעות.

ספריית NUDURA BIM Revit מאפשרת:

 • בניית דגמים בתלת מימד של בניינים ומרכיביהם כדי לאפשר תיאור ויזואלי והתאמת המוצר הסופי הרצוי למערכת NUDURA.
 • הגדרת סוג קיר לכל אחד מחמשת תבניות NUDURA ICF (לפי עובי ליבת הבטון) מקוטלג כקירות ללא גימור או עם גימור מודבק מראש.
 • פרמטרים מלאים לסוגי קירות NUDURA השונים, עם מידע ספציפי על כל סוג כולל קישורים אינטרנטיים לכל חוברות נודורה, אישורים, דו”חות בדיקה ועוד.
 • שיכפול מודולי נודורה, מבוססי רשת (WEB) ליצירת תוכניות בניין, מתוך מגוון של 5 עוביים שונים של תבניות היציקה.
 • דגמי אובייקט מלאים של BIM לכל תבנית ICF לצורך עיון ויזואלי בהיבט המרחבי. מאפשר חישוב בזמן אמת של גודל התבניות ופני שטח הקירות.
 • אופציה לקבוע יחידות מדידה מטריות או אימפריאליות (אינצ’ים) לצורך ייבוא פרויקטים או יצירת פרויקטים חדשים מתבנית/טמפלייט.

NUDURA - מדריך התכנון המקוון:

 • מאפשרת לך להתאים את תוכנית הבניין שלך באופן מהיר ואופטימלי למערכת ה-ICF. כמו כן מתאר המדריך – כיצד עבודה עם נודורה תורמת לדירוג ה-LEED (מערכת לדירוג בנייה ירוקה).
 • מציעה פרטים עבור למעלה מ- 400 מערכות.
 • נותנת גישה לתמיכה הטכנית המובילה בענף של NUDURA והמפיצים המורשים שלה.

עמידות להצפות

לבנייני NUDURA יתרונות רבים על פני אלה שנבנו עם חומרי בניין מסורתיים. מבנים אלו חסינים מפני חדירת מים מפני שתבניות הבטון המבודדות עשויות מפוליסטירן מוקצף (EPS) שאינו סופח מים. בשילוב ה-EPS, ליבת הבטון המוצק והמונוליטי מספק בטיחות ויציבות ברמה הגבוהה ביותר.

מערכות ה-ICF של נודורה עמידות במיוחד מפני פגיעה, ויכולות לעמוד בפני רוחות של 402 קמ”ש, דבר שמבטיח את שלומם של דיירי הבית בכמעט כל מצב. חוזקו של קיר הבטון נובע מליבת הבטון המזוין בפלדה. NUDURA מציעה תבניות בטון מבודדות בגדלים הנעים מ-100 מ”מ ל–300 מ”מ עובי בטון ואפילו למעלה מכך. קירות נודורה מספקים בטיחות וחוזק העולים בהרבה על אלה שמציעים קירות מבלוקים או עץ.

מערכות קיר של בטון מבודד כמו NUDURA משמשות היום בניינים באזורים בארה”ב ואנגליה המתאפיינים ברוחות חזקות, וכבר חסכו מבעלי בניינים רבים את הצורך לבנות מחדש את בתיהם או בתי העסק שלהם.

פרויקטי הבנייה הירוקה של אקובילד

חפשו באתר