Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

בנייה בשיטת ICF

העיקרון הוא פשוט – התבניות המבודדות ליציקת קירות בטון של NUDURA מציעות יתרונות ייחודיים ואין סופיים (בהשוואה לבניה הקונבנציונלית המסורתית) בבואכם לבנות מבנה.

התבניות מורכבות משני לוחות של פוליסטירן מוקצף (EPS) בעובי של 67 מ”מ המחוברים באמצעות מערכת קורים (רשת פלסטיק) המוגנת בפטנט ועשויה מ-100% חומרים ממוחזרים. תבניות NUDURA מוערמות אחת על השנייה, מחוזקות בפלדה וממולאות בבטון,

שיטה אשר משלימה את המעטפת למבנה מסחרי או למגורים בשלב אחד. ניתן להשיג תבניות מבודדות במגוון צורות וגדלים מתאימים לכל סוגי התכנון והבנייה.

בתים ידידותיים לסביבה

התבניות של NUDURA מספקות פתרונות אנרגטיים ייחודיים בעלי ערכי U של 0.24, ואשר יכולים להגיע לכדי 0.11*, לחיסכון באנרגיה של למעלה מ-70%* בהשוואה לשיטות בנייה רגילות. הביצועים המתקדמים נובעים מהמסה התרמית היציבה שמספק הבטון. התבניות מגיעות בגדלים המאפשרים ליבת בטון מוצקה של עד 305 מ”מ, המניבה יעילות מרבית בצריכת אנרגיה, חוזק, בטיחות ונוחות

מה ניתן לצפות מ-NUDURA?

ל-NUDURA מערכת בינלאומית רחבה של מפיצים מורשים המסוגלת להעניק סיוע מיטבי משלב הרעיון ועד להשלמת ההתקנה באמצעות מתקין בעל הכשרה מנודורה.

אנו מתגאים בשירות הטוב ביותר, שרות שרק עסק חזק ויציב, בעל מוניטין לאיכות יוצא דופן, יכול לספק.

שיטת בניה ICF מול שיטות מסורתיות

אנשים שואלים מהם ההבדלים בין בית של NUDURA לבין בית עם שלד של עץ או שיטות בנייה מסורתיות? שיטות בידוד חדשות נהיות נפוצות יותר בענף הבנייה, דבר המאפשר לאדריכלים וקבלנים לתכנן בתים בעלי ביצועים טובים יותר מאשר בתים בעלי שלד של עץ או קירות אבן כפולות.

ל-ICF מספר יתרונות על פני שיטות בידוד מסורתיות. יש חשיבות גבוהה לבתים בטיחותיים יותר וחסכוניים יותר באנרגיה. המבנה של NUDURA צורך פחות אנרגיה, מספק יותר בטיחות וסביבת מגורים או עבודה בריאה יותר מאשר מבנה עם שלד מעץ.

NUDURA מציעה בידוד עם עובי תבנית ועובי ליבה משתנה כדי לענות על הצרכים של כל צורת בניין וכל דרישת מבנית: מ-100 מ”מ עד 300 מ”מ בטון. בנוסף לזאת היא מציעה יותר בטיחות באזורים המועדים לשטפונות, יחד עם ביצועים אנרגטיים שעולים על שיטות בנייה מסורתיות ב-70%, וזאת באמצעות מסה תרמית.

עם נודורה, יוכלו בעלי בתים ומתכננים לבחור את ערך ה-U המתאים להם, עם ערכי U הנמוכים עד כדי 0.11 כשמשלבים את תבניות נודורה מסדרת Plus +. קירות מהווים שטח הפנים הגדול ביותר של כל בניין, כך שחשוב ביותר להבטיח שיש להם מסה תרמית טובה, ערכי U נמוכים, מוליכות תרמית נמוכה ואיטום אוויר יוצא מן הכלל. את כל אלה מציעים קירות נודורה במסגרת שיטות בנייה פשוטה.

היתרונות והביצועים של מוצרי NUDURA ICF

נודורה – בונים ערך לתוך הבית.
כיום בתים צריכים להיות יותר מאשר רק אסתטיים, הם חייבים לספק תועלת. פתח את הדלת לבית של NUDURA ותראה כיצד ניתן ליהנות מיתר נחות, בטיחות, חיסכון באנרגיה וסביבה בריאה יותר וידידותית לסביבה בבית אשר בנוי מתבניות בטון מבודדות.

חיסכון באנרגיה

מבנה של NUDURA יכול לספק ערכי U נמוכים עד כדי 0.11* אשר חוסך לבעלי הבית למעלה מ- 70% מעלות האנרגיה השנתית שלהם. ביצועיה האנרגטיים נובעים משילוב של מסה תרמית ושל איטום אוויר עם ערכים נמוכים עד כדי 0.35 מ”ק/שעה.

בנייה בשיטת ICF מפחיתה את דרישות האנרגיה התפעולית של הבניין, ולכן גם את טביעת הרגל הפחמנית שלו בסביבה. נודורה בשילוב בטון יוצר בניין חסין במיוחד. NUDURA עומדת בתקן הבריטי Code for Sustainable Homes (תקן לבתים ברי קיימא) רמה 5 ו-6, וכן דרישות תקן Passivhaus.

נוחות ואקוסטיקה

ל-NUDURA ביצועים מתקדמים בהקטנת מוליכות תרמית. התוצאה היא השוואת הטמפרטורה בכל רחבי המבנה, צמצום רוחות פרצים והפחתת אזורים קרים. הודות לכך יכולים דיירי הבניין לחוש בנוח ללא קשר לטמפרטורה השוררת בחוץ. נודורה מציעה 17 סוגי צמתים תרמיים לכל אחד מחמשת ערכי ה-U שלנו, והכל על בסיס התקנות בבריטניה וחבילת התכנון Passivhaus (PHPP) NUDURA.

משמשת כמחסום רעש יעיל באמצעות שיכוך תנודות הצלילים שמקורם ברעשים לא רצויים מחוץ למבנה. זה מצב אידיאלי בשביל בנייה למגורים ולמסחר כאחד, עם ערך SRI (מדד הפחתת רעשים) של 51* ומעלה.

בטיחות למשפחה

החוזק של NUDURA נובע מליבת הבטון המוצקה שלה. קירות נודורה נבנים מבטון מזוין ומפוליסטירן מוקצף, דוחה אש ולא רעיל. קירות אלה מספקים דירוג הגנה של עד 4 שעות מפני שריפה. NUDURA מספקת עמידות גבוהה גם בפני פגיעות, ומסוגלת לעמוד ברוחות שמהירותן עד 402 קמ”ש. כך יכולים דיירי הבניין להרגיש בטוחים כמעט מכל מצב. נודורה עומדת בטבלאות התקנים Eurocode 2 (למבני בטון) ו–Eurocode 8 (לרעידות אדמה). כמו כן, הקירות חסינים מפני הצפות ועל יד כך מספקים ממד בטיחות וביטחון נוסף.

ערך לטווח ארוך

מבנה של NUDURA תוכנן להחזיק מעמד זמן רב ולשמור על ערכו לתקופה ארוכה יותר. המרכיב המבני העיקרי במבנה הוא בטון מזוין.

בטון זה מציע עמידות טובה בהרבה ודורש פחות תחזוקה ותיקונים לכל אורך חייו.

תהליך הבנייה

שישה שלבים במוצר אחד
תהליך הבנייה עם NUDURA יעיל יותר משיטות בנייה מסורתיות. סדרת תבניות הבטון המבודדות החדשנית שלנו מספקת שישה מוצרים שונים ביחידה אחת, ועל ידי כך מזרזת את תהליך הבנייה. מערכת הקירות של Nudura® מבצעת שישה שלבי בנייה עם מוצר אחד:

 1. מערכת תבניות
 2. מבנה הקיר
 3. בידוד
 4. מחסום אוויר
 5. שכבת בקרה באדים
 6. נקודות עגינה פנימיות/חיצוניות

 

תהליך בנייה עם תבניות בטון מבודדות (ICF):
תבניות הבטון המבודדות (ICF) של נודורה הינן תבניות מקובעות אשר מציעות מגוון יתרונות בבניית ביתך. תבנית בטון מבודדות מורכבות מלוחות פוליסטירן מוקצף (EPS) בעובי 67 מ”מ, מחוברים יחד באמצעות מערכת רשתות מוגנת בפטנט, עשויות מ-100% חומר ממוחזר. 

התבניות מוערמות זו על זו, מחוזקות באמצעות פלדה וממולאות בבטון. התבניות של NUDURA זמינות עבור ליבות בטון בעובי 100, 150, 200, 250 ו–300 מ”מ, וכן במבחר צורות כדי שיוכלו להתאים לכל התוכניות והדרישות של הבניין.

תכנית הפיתוח המקצועי של RIBA

CPD – סקירה

תבניות ICF של NUDURA הינן תבניות מקובעות אשר מציעות ערך מיוחד על פני שיטות בנייה מסורתיות. הן מורכבות משני לוחות פוליסטירן מורחבת (EPS) בעובי של 67 מ”מ, U 0.24 המחוברים באמצעות מערכת קורים מוגנת בפטנט העשויה מ-100% חומרים ממוחזרים. כדי להגדיל את ערך ה-U, נודורה מציעה תבניות U Value Plus.

התבניות מוערמות, מחוזקות בפלדה וממולאות בבטון. הן מאפשרות לבצע את הגימור הפנימי והחיצוני בשיטות מסורתיות. תבניות בטון מבודדות משמשות היום לבניית מגוון מבנים למסחר ומגורים, ובכללם בתי ספר, מתקנים רפואיים, בנייני ממשלה, רבי קומות למגורים ודיור חברתי.

כמו כן, תבניות בטון מבודדות נהיו נפוצים לאחרונה גם בענף הבנייה העצמית באנגליה. הן עומדות בתקני הבנייה באנגליה ואף עולות עליהם. עם ההחמרה בדרישות שחלה לאחרונה בתקני הבנייה האנגלים Passivhaus ו-Code for Sustainable Homes (תקן לבתים ברי קיימא), תבניות בטון מבודדות הופכות לשכיחות יותר בענף הבנייה. התבניות של NUDURA מציעות ערך לטווח הארוך, מבנה אטום לחדירת אוויר ובנוי באמצעות טכנולוגיה מתקדמת כדי להבטיח שתהנה מחיסכון אנרגטי מרבי.

תכנים בתכנית הפיתוח המקצועי (CPD) 
סקירת הקורס תבניות מבודדות (ICF) – פתרון קבע

הסמינר יעסוק בנושאים הבאים:

 • מבוא לתבניות בטון מבודדת (ICF)
 • יישומים בבנייה
 • אישורי תקן
 • שיטות התקנה
 • לימודי הליבה של RIBA
 

עמידות בפני סופות

הבית הבא נבנה במוצרינו והוא היחידי בשכונה שלמה שנשאר עומד ללא נזק לשלד הבית כפי שהנכם רואים כל רצפת בטון בסביבה הייתה פעם רצפת בית שנעלם בסופה.

לאחר סופת הוריקן שכונה שלמה נמחקה מעל פני הקרקע למעט בית אחד שנבנה במוצרינו עומד לו שלד איתן שלא נכנע ומגן על בעלי הבית ורכושם. כמו שאתם רואים בתמונה כל משטח בטון בשכונה זו היה פעם רצפת בית לפני הסופה. האם זו לא סיבה מספיק טובה להעדיף את הבנייה במוצרינו?

חפשו באתר