Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

בנייה צבאית

מהי בנייה המבוססת על ICF?

בנייה ייחודית זו מבוססת על תבניות מבודדות שמשמשות ליציקה של קירות בטון NUDURA. התבניות עשויות משני לוחות פוליסטירן מוקצף (EPS) בעובי 67 מ”מ, לוחות אלו מחוברים בעזרת מערכת קורים שעשויה מפלסטיק, התבניות מחוזקות על ידי פלדה וממלאות בבטון. שיטת בנייה זו מתאימה כמעטפת למבנה מסחרי, בית פרטי ומבני ציבור שונים. התבניות מגיעות בשלל גדלים וצורות וניתן להתאים את הגודל והצורה בהתאם למבנה המדובר.

מדוע שיטה זו מתאימה לבנייה צבאית?

בבואנו לבנות מבנה מותאם לפעילות הצבאית, יש צורך להתייחס לתנאי הפעילות הצבאית ובהתאם לכך לתכנן את המבנה. מבנים שנבנים לטובת הצבא צריכים להיות חזקים במיוחד ועמידים מפני פיצוצים, לצורך הזה בדיוק נותנים מענה מבנים מבוססי ICF, הם עמידים בצורה מוצלחת ביותר בפני פיצוצים המתרחשים בקרבתם. במידה והפיצוץ יהיה בסמוך למבנה הנזקים יהיו מעטים.

מאפייני הבנייה הצבאית

בנייה צבאית מתאפיינת באופי בנייה סטנדרטי, בעל עלויות רגילות ולא גבוהות מידי. בנייה בשיטת ICF עושה שימוש בחומרי הבנייה הסטנדרטים. בנוסף, שיטה ייחודית זו בעלת תנאי עמידה טובה בפני נזקי מלחמה עבור מבנים צבאיים רגילים כמו מבני המגורים בבסיסים עבור החיילים, במידה ואתם מחפשים מבנה צבאי בטוח עבור החיילים, מבנים מסוג זה יכולים לספק מענה עמיד ומשתלם.

תכנון הבסיס באופן מותאם לצרכי הצבא

כאשר ניגשים למלאכת התכנון של בסיס צבאי יש לקחת בחשבון מאפיינים רבים בהתנהלות הבסיס. דבר ראשון וחשוב הוא תכנון הבסיס לטווח רחוק, הצבא עשה שימוש בבסיס ובמבנים שבו כמעט ללא הפסקה. בנוסף, בצבא משמשים בתפקידים שונים מספר רב של אנשים אשר דואגים לתפעול הבסיס ולכן קיים לעתים קרובות אתגר בתכנון בסיס באופן חכם העושה שימוש בכל המשאבים הנמצאים בשטח. הצבא דורש מבנים המותאמים לתחלופה גבוהה של אנשים המתגוררים במבנים, כמו כן, תפעול הבסיס צריך להיות פשוט וברור לרוב החיילים השוכנים בו.
קראו עוד על שיטות בנייה ממוגנות

מבנים צבאיים בעלי אופי בנייה שונה

  • כאשר מתעסקים בבנייה צבאית, יש לשים לב לסוגי מבנים שונים הקיימים בצבא. הסוג הראשון הם מבנים בעלי אופי בנייה סטנדרטי, אשר נדרשים להיות חזקים מפני נזקי מלחמה קלים (כגון מבני המגורים עבור החיילים, חדרי אוכל ועוד).

  • הסוג השני הם מבנים הנמצאים בחזית וחייבים להיות חזקים באופן משמעותי לעומת הסטנדרטיים. מבנים כגון בונקר, יעשו ברוב הפעמים שימוש ביציקת בטון גדולה ויהיו בדרך כלל קטנים וצרים שלא יוכלו להכיל מספר רב של חיילים.

בנייה ירוקה הינה עוצמתית ועמידה

בישראל חשוב לבנות לפי חוק בניינים עמידים בפני רעידות אדמה עקב המיקום שלנו על השבר הסורי-אפריקני וגם נגד סכנות ביטחוניות. חומרי בנייה ירוקה מצליחים לעשות זאת ולספק את הבטיחות והעמידות בכל בניין שמתאים גם למבני ציבור ולבנייה רוויה, כך שהם יכולים לעמוד שנים ללא נזקים מזג אוויר ומשקעים, כמו גם בלאי טבעי. החומרים עצמם גם פחות פגיעים לבעיות ונזקים רגילים של בנייה מסורתית כמו לחות ועובש שנוצר במבנים כאלה ולכן הם גם לא מתפוררים או דורשים שיפוצים במקרים כאלה. איך שלא מסתכלים על זה, יותר קבלנים וחברות בנייה ירוקה בוחרים לעבור לשיטות שמוכיחות את עצמן וגם עונות על ערכי ההגנה על הסביבה כפי שמתבקש כיום.

היתרונות של אקובילד

אצלנו בחברת אקובילד ניתן למצוא מערכות בנייה אקולוגיות מתקדמות ברמה גבוהה. אופי מערכת הבנייה שלנו בשיטת מבנים מבוססי ICF, מותאמת לצרכי המבנים הצבאיים ומספקת להם בנייה בעלת תכנון מקצועי, חשיבה לטווח ארוך ויכולת עמידה טובה אל מל נזקי המלחמה האפשריים.

כמו כן מבנים מסוג זה מומלצים גם עבור בניית בתים פרטיים, העבודה שלנו נעשית בצורה ירוקה וידידותית לסביבה, השירות שלנו מתאפיין במענה אמין, מקצועי ובמחיר משתלם. אם יש לכם שאלות נוספות מוזמנים ליצור קשר ונוכל לספק עבורכם מענה מדויק ומותאם עבורכם.

חפשו באתר