Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

שיטות בנייה

באמצעות ההיכרות עם טכנולוגיות בניה חדשניות כמו נודורה. שיטות הבנייה המתקדמות של חברת אקובילד, נותנות ביטוי לפריצות דרך שונות בעולם הבנייה. במיוחד עבור אדריכלים, יזמים, עיריות, קבלנים ובעלי בתים, זו היא גם פריצת דרך בתחומים אלו: מהירות הביצוע, אפשרויות הטכניות, איכות הבניה, חוזק המבנים, חיסכון בתחזוקה, חיסכון בצריכת החשמל ורמת הבטיחותית!

תוכן עניינים:

בנייה ירוקה

בבנייה ירוקה בישראל יש חשיבות גדולה למידת העברת החום/הקור בשל החומרים המשמשים בבניית המבנים. תבניות הבנייה של NUDURA מגיעות בסטנדרט עם ערך U של 0.24. תבניות כאלו זמינות גם בדגמים בעלי בידוד גבוה יותר במידת הצורך, עם ערך נוסף של U 0.11. תבניות אלו עשויות לספק חיסכון משמעותי בצריכת החשמל שמגיע עד 72% חיסכון בצריכת האנרגיה, ביחס לבנייה קונבנציונלית מסורתית. התבניות עשויות מלוחות פוליסטירן אשר מחוברים באמצעות רשת מיוחדת, העשויה מחומרים ממוחזרים בלבד, הן גם עמידות בפני עובש, תחב לחות ו/או ריקבון.

כמו כן, התבניות יוצרות קירות אטומים לגמרי בפני מעבר אוויר או חדירת גז הראדון. תכונות אלו, משפרות את רמת הבידוד והיעילות האנרגטית ובנוסף מונעת כל סוג של עובש.

כמו התבניות גם טכנולוגיית התקרות מעניקות בידוד ברמה גבוהה, גם התבניות וגם טכנולגיית התקרות או רצפות מבוססות על חומרים ממוחזרים ומתמחזרים, כמו כן, תבניות אלו לא כוללים שום חומר שיכול להזיק לסביבה, כגון CFC או HCFC. תהליך הבנייה בתבניות אלו מקטינה לכמויות קטנות יחסית של פסולת (פחת). אפילו פסולת זו, ניתנת למחזור באופן מלא.

בנייה ממוגנת

מבנים בישראל נדרשים לעמוד בפני לא מעט תלאות או בעמידות של כ 105 קמ”ש תבניות NUDURA לאחר יציקה עומדות ב כ 410 קמ”ש. לחוזק המבנים בשיטה זו חשיבות גדולה במקרים של רעידות האדמה, סופות או הדף, כגון פגיעות הדף מנפילת טילים. האם ניתן לבנות מבנים רגילים, באמצעים משתלמים, שיתנו לכל זאת מענה? התשובה חיובית ולמעשה, הפתרון שנציג בפניכם עובר את הרף שמציבים התקנים המקומיים לנושאים אלה והוא אף חזק יותר מממ”ד.

לשם ההמחשה: הוא עמיד בהשפעות פיצוצים בקרבתו וברוחות במהירות של עד 410 קמ”ש. מדובר על מוצרי חברת NUDURA הקנדית הבולטת, שבייצוג אקובילד סיסטם. באופן ספציפי, הדבר מושג באמצעות ICF – Insulated Concrete Form. זו היא שיטת בנייה מיוחדת של NUDURA, בעלת שורת יתרונות ארוכה, גם מעבר לחוזק: מהירות עבודה גבוהה במיוחד, יעילות אנרגטית וידידותיות לסביבה, עמידות לאורך זמן ועוד.

מדובר בתבניות מבודדות הניתנות לחיבור מהיר באופן מודולרי, לשם יציקת קירות בטון. התבניות עצמן עשויות פוליסטירן מוקצף. המשמש להקמת קירות, הן מחוזקות באמצעות פלדה ובטון נוצק לתוכן. כך מתקבל תוצר חזק ביותר. נדגיש, שלא מדובר ב”בניה קלה”, אלא בשיטה שנועדה להקמת בתים ומבנים רגילים. למידע נוסף בנושא בנייה ממוגנת >>

בנייה מבודדת

שיטת ICF של NUDURA מבוססת על רכיבי יסוד, שהם צמדי לוחות פוליסטירן מוקצף (EPS) בעובי 67 מ”מ. לתוכן יוצקים ליבות בטון, אשר עוביין עשוי להשתנות, לפי הצורך, 100 מ”מ, 150 מ”מ, 200 מ”מ, 250 מ”מ או 300 מ”מ.

כמו כן, ניתן להוסיף בידוד תקרה למבנה קיים בקלות ובמהירות, באמצעות טכנולוגיית הבידוד NUDURA Retrofit. בשיטה זו, מוסיפים שכבה של תבניות ייעודיות, אשר משפר משמעותית את הבידוד הקיים האקוסטי והתרמי. המוצר מבוסס על לוחות של 2.44 מטר על 1.22 מטר.

אמצעי בידוד איכותיים אלה, מהווים השקעה מעולה לטווח ארוך. הם יתבטאו בצורך מופחת בהפעלת חימום או קירור במבנה וביעילות מוגברת של אמצעי חימום וקירור, כאשר יופעלו. שינויי הטמפרטורה מחוץ למבנה ישפיעו על הטמפרטורה שבתוכו פחות ולאט יותר.

גם הבידוד האקוסטי שמקבלים באמצעות מוצרים אלה הוא ברמה גבוהה במיוחד, עם ערך SRI של 51 דציבלים לכל הפחות. קירות מבוססי ICF NUDURA מספקים עמידות טובה מהרגיל בפני הצפות, מאחר שהם לא סופחים מים (הבידוד המשובח מתבטא גם בהגנה משריפות, במשך עד 4 שעות). למידע נוסף בנושא בנייה מבודדת >>

בנייה רוויה

בנייה רוויה היא בנייה בצפיפות מרבית, על פי מה שמתיר החוק כמובן. באופן טבעי, הדבר מתבטא לעתים קרובות בנייה לגובה. מוצרי NUDURA מתאימים גם לבנייה לגובה. במצב כזה, שיפור היעילות שיושג באמצעות טכניקות חדשניות, יהיה משמעותי במיוחד. חשוב להדגיש – בנייה רוויה נוטה להיות סטנדרטית מעצם טבעה, אך המוצרים מאפשרים גם הקמת מבנים ייחודיים, על פי דרישות של המזמינים ספציפיים. למידע נוסף בנושא בנייה רוויה >>

בנייה צבאית

מבנים מבוססי ICF עמידים בצורה טובה מאוד בפני פיצוצים. אין הכוונה לפיצוץ פנימי או פגיעה ישירה של טיל, אלא לנזקים של פיצוץ שמתרחש בקרבתם. היבט זה משמעותי כמובן בהקשר צבאי. כמו כן, בנייה צבאית נוטה להיות סטנדרטית למדי ולהדגיש עלויות רגילות. בנוסף לכך, היא עשויה לדרוש עמידות טובה בפני נזקי מלחמה שונים. ברור שתהיינה דרישות מיוחדות ממבנה כמו בונקר. כך גם לגבי מבנים מעל פני השטח, אשר ייעודם הופך אותם למטרות רגישות בשעת מלחמה. אך כאשר מדובר במבנים צבאיים רגילים, כמגורי חיילים, שיטות הבנייה של NUDURA מספקות מענה משתלם ועמיד ביותר. למידע נוסף בנושא בנייה צבאית >>

בנייה מוסדית

בנייה מוסדית, בין אם זה גני ילדים או בתי ספר, היא עוד דוגמה להיבט האפשרויות שהזכרנו בפתיח. בהקמת מוסדות מסוגים אלה, נדרשים לעמוד ברף איכות גבוה שמציבים תקנים שונים. במקביל, חשוב גם לבצע את הפרויקט במהירות מרבית ובמחיר סביר. כיצד משלבים זאת? שיטות ומוצרי הבנייה המתקדמים שתמצאו אצל חברת אקובילד, מסייעים לתת לכך מענה מצוין. עם מוצרי NUDURA, תדעו שאתם עובדים עם חומרי איכות העומדים בתקנות ויותר. כמו כן, יעמדו לרשותכם הסיוע המקצועי והניסיון של חברת אקובילד.

בנייה מודולרית

אם תסתכלו בצילומים וסרטונים לגבי Insulated Concrete Forms (ICF), תקבלו את הרושם המדויק ותוכלו לראות את האופן שבו רכיבי הבנייה משתלבים זה בזה ואת קלות החיבור והקמת הקירות. ואכן, מודולריות מהווה יתרון מרכזי של שיטת בנייה זו. בכך, מקבלים את כל יתרונות הבנייה המודולרית, כולל כמובן המהירות המשופרת של העבודה. למידע נוסף בנושא בנייה מודולרית >>

בנייה מתועשת

הקמת מבנים היא מעין פס ייצור המוקם בשטח. אז מדוע שתישארו מאחור, בכל הנוגע ל”שיטות הייצור” בהן אתם משתמשים? מעוניינים ליישם יותר שיטות בנייה מתועשת, לשם ייעול וזירוז עבודתכם? פתרונות NUDURA שמציעה אקובילד, יסייעו לכם גם בכך. למידע נוסף בנושא בנייה מתועשת >>

אקובילד הינה חברת בנייה מתקדמת מציעה גם פתרון לבידוד רצפה של חברת NUDURA. המוצר יישאר לאורך כל חיי המבנה וללא מרווחים, סדקים או התפוררות. תוכלו גם לבחור בהידרופום (HYDROFOAM) – מוצר מתקדם לבידוד עבור מערכות חימום רצפה. הוא זמין בעובי של 64 מ”מ או 102 מ”מ. המוצר מהיר להתקנה והמבנה שלו מקל על התקנת צנרת חימום רצפה, בכל כיוון רצוי.

באתר שלנו תמצאו מידע מרחיב נוסף על מוצרים אלה. זאת, כולל אוסף סרטוני הדרכה, אשר ממחישים את העבודה עם המוצרים. האתר מציג בין השאר קטלוג, מפרטים טכניים של המוצרים השונים, תיאורי פרויקטים שבוצעו בעזרתם וכן אישורי תקן ומעבדה שונים ובעיקר מפרטים טכניים בקבצי DWG אן PDF.

קבלנים יכולים להירשם לאתר וליהנות מכלי עזר נוספים, שנמצאים בו עבור משתמשים רשומים.

חפשו באתר