Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

טיח סלע

8 - שכבת טיח בסיס ראשונה (טיח דריוויט)

כמו עם כל מוצרי ואבזרי NUDURA ,חומר שכבת הטיח בתחתית המבנה הוא עוד אלמנט חשוב בתהליך הבנייה הייחודי של NUDURA .שכבת הטיח במקרה זה היא המעטה הפולימרי או הצמנטי הדק אשר מיושם על הבטון כדי להחליק ולעדן את צורתו.

כפי שמקובל בשיטות הבנייה המסורתיות, תפקידה של שכבת טיח הבסיס הוא להעניק גימור חלק לרצועה של בסיס הקיר אשר חשוף בדרך כלל בין פני הקרקע הסופיים של הבניין וחומר הגימור הסופי שמעל פני הקרקע. זה נכון במיוחד באזורי אקלים צפוניים אשר בשל הצטברות שלג וחדירה של כפור בקרקע, תקני הבנייה דורשים הפרדה ברורה בין הקרקע לבין חומר הגימור המיושם מעל פני השטח, ובדרך כלל 15 ס”מ לפחות.

כאשר מיישמים את טיח הבסיס לחומר הפוליסטירן המוקצף של NUDURA ,שכבת טיח הבסיס תכסה את חלקה העליון של יריעת האיטום אשר מותקנת לעומק של כ-15 ס”מ מתחת לקו המתוכנן של פני הקרקע הסופיים. אחר כך השכבה מכסה את הקיר שעליו יותקן ציפוי גמר הבריק או האבן או מכסה 25 מ”מ מתחת לגמר הקיר שאינו בריק המיושם בקיר שמעל פני הקרקע.

כפי שנזכר בקצרה בסעיף זה, שכבת טיח הבסיס מיושמת בדרך כלל בשתי שכבות בעובי של 16-8 מ”מ כל אחת ועם רשת אינטרגלאס אשר מוטבעת על השכבה הראשונה.

טיח סלע

תיאור המוצר:

החומר המשמש למטרה זו הוא B2000 PRECOAT ,או טיח סלע שהיא שכבת בסיס ראשונה של תערובת צמנטית אקרילית יבשה שתוכננה במיוחד לשימוש על תבניות בטון מבודדות )ICF ) מפוליסטירן מוקצף בצפיפות גבוהה )EPS .)B2000 יוצר שכבת בסיס חזקה ועם זאת גמישה, ומבטל מראש סיבוכים הקשורים לערבוב טיח בסיס באתר הבנייה )כמו, למשל, תוספת מלט(. שק של 7.22 ק”ג מכסה שטח קיר של 5.7 מ”ר בקירוב בשכבה שעוביה הוא 2 מ”מ.

בנוסף ל-B2000 PRECOAT או לטיח סלע, יש צורך גם ברשת אינטרגלס בעת יישום שכבת טיח הבסיס. הרשת מסופקת בגלילים שכל אחד מהם יכול לכסות שטח של 44 מ”ר קיר. תפקידה של הרשת הוא לסייע בחיזוק שכבת טיח הבסיס ולהבטיח שלא תהיה כל היסדקות כתוצאה מהתכווצות לאחר האשפרה של טיח הבסיס B2000 או טיח הסלע.

תכונות המוצר

 • חוזק כפיפה וקשירה גבוה
 • אטום למים נופלים
 • יציבות מצוינת במחזור קפיאה-הפשרה
 • ספיגת מים נמוכה
 • עבידות גבוהה
 • שיעור התכווצות נמוך
 • תקן אש לחצי שעה

נתונים טכניים

חוזק לכידות:

 • MPa 15.8 לאחר 3 ימים
 • MPa 22.6 לאחר 7 ימים
 • MPa 25.5 לאחר 14 ימים
דריוויט

אמצעי זהירות

אחסן B2000 PRECOAT מעל לקרקע במקום יבש והרחק מקרינת שמש ישירה. ודא כי פני הפוליסטירן המוקצף )EPS )נקיים מלכלוך או אבק, כפור, לחות, חלקיקים חופשיים, צבע או כל חומר זר אחר. ודא כי טמפרטורת המשטח והסביבה היא מעל 5 מעלות צלזיוס בעת יישום השכבה ותישאר כזו במשך 24 שעות לפחות. הנח לשכבה להתייבש במשך 24 שעות לפחות לפני יישום שכבה נוספת. הגן על החומר המיושם מרוחות מעל 24 קמ”ש, מגשם, ברד, שלג, ומכל נזק אחר עד שהתייצב לגמרי והתייבש, או עד שכל עבודות ההשלמה וסתימת הסדקים הושלמו.

8.1 - הוראות ערבוב

הוסף בהדרגה שק אחד של B2000 ל-5.4 ליטרים של מי שתייה נקיים תוך כדי ערבוב עד לקבלת חומר בצמיגות המתאימה לעבודה.

 1. תן לתערובת הרטובה לנוח במשך חמש דקות, ערבב שוב ויישם. אורך החיים של התערובת הרטובה הוא שעה אחת
 2. אפשר להוסיף עד 225 סמ”ק של מים כדי לשפר עבידות כאשר התערובת מתחילה להתקשות לפני תום השעה.
 3. אפשר לערבב את התערובת פעם נוספת אחת בלבד. לאחר מכן, השלך כל חומר שהחל להתקשות.

8.2 - הוראות יישום

ארבעה צעדים יבטיחו ששכבת טיח הבסיס מיושמת כראוי על קיר ה- EPS ויבטיחו ביצועים טובים, ואלה הם:

 1. .חספס את משטח הפוליסטירן המוקצף לשיפור ההידבקות. הסר כל בליטה, גל ומעטה צהוב שנפגע מקרינת שמש. השימוש בכלי חספוס שנועדו לשליכט מינרלי או צבעוני על משטחי ICF הם המתאימים ביותר למשימה זו. התייעץ עם ספק חומרי הבנייה שלך לגבי כלים מתאימים.

 2. .על הקבלן/המתקין לערבב את תערובת B2000 ולמרוח אותה על הקיר. כפי שנאמר לעיל, על שכבת טיח הבסיס לרדת מגובה של 5.2 ס”מ מעל הקו התחתון המיועד של גימור החוץ ועד לעומק של 15 ס”מ מתחת לקו פני הקרקע שבתוכנית, מעל יריעת האיטום שהותקנה כדי ליצור רצף של ניקוז שיעביר רטיבות כלשהי אל תוך הקרקע. 15 הסנטימטרים יאפשרו לטיח הבסיס לחפוף את תחתית היריעה ב-5.2 ס”מ. את B2000 אפשר למרוח עם מרית )מאלג'( נירוסטה או בהתזה בראש מרסס 6 מ”מ בלחץ 20 PSI .כאשר מיישמים את שכבת טיח הבסיס התחתונה B2000 ,אסור שעובי השכבה יעלה על 3 מ”מ.

 3. מיד לאחר יישום השכבה, הטבע רשת חיזוק אינטרגלאס על השכבה הראשונה. NUDURA ממליצה להטביע שכבה כפולה של רשת בתוך פינות, מחוץ לפינות ובפינות של פתחים. אזורים אלה חשופים יותר לנזקים משימוש יום יומי. בצע חפיפה של 5 ס”מ בין מקטע רשת אחד למשנהו. יישם עוד שכבות של B2000 או טיח הסלע עד שלא רואים סימן לרשת.

 4. יישם את השכבה הסופית של טיח הסלע 24 שעות לאחר יישום השכבה הראשונה. לאחר מכן אפשר ליישם את התכנון האדריכלי )בריק או אבן( על שכבת הגמר כדי לעמוד בדרישות המבנה.
טיח סלעים

8.3 - גימור טיח

אם שכבת הגמר החיצונית היא שליכט מינרלי או צבעוני, יש עדיין ליישם את טיח הבסיס B2000 לקטע הקיר אשר יבוא במגע עם הקרקע. רוב המוצרים של יצרני השליכט המינרלי או הצבעוני לא תוכננו לעמוד בתנאי הבסיסיות של הקרקע ועלולים להתפורר עם הזמן. יש לשאול את המחלקה הטכנית של יצרן השליכט מה ההמלצות לגבי הממשק הנכון של החומרים שלהם עם B2000 בפני הקרקע. אם ההמלצה היא להשתמש ב-B2000 ,יש לבצע את אותם צעדי יישום.

חפשו באתר