Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

בנייה מתועשת

ייצור סדרתי ותעשייתי של רכיבי בניין שונים יכול להקל משמעותית על ביצוע הפרויקט וכמובן לחסוך בהוצאות. אבל למרות היתרונות של שיטת בנייה מן הסוג הזה, לא כולם יודעים מה עומד מאחוריה או מה היתרונות שלה.

לכל שיטת בנייה יש מאפיינים משלה, בגלל החשיבות של בחירת השיטה המתאימה, בתחום הבנייה מתקדמים בקצב מהיר ומנסים כל הזמן לאמץ עוד חידושים וטכנולוגיות מפתיעות. מצד אחד, היתרון הוא שהתחום כולו מתקדם ולכן גם הביצועים טובים יותר. מצד שני, החיסרון הוא שלא כל הלקוחות הנדרשים להשוות בין סוגים שונים של שיטות בנייה גם יודעים איך לעשות זאת.

הדוגמה הכי טובה לתהליך שעבר תחום הבנייה מאשר השיטות המסורתיות ועד היום היא בנייה מתועשת. באופן כללי, מדובר על תהליך שבו מייצרים באופן סדרתי ותעשייתי את כל רכיבי הבניין החשובים באמצעים שונים באתר עצמו וכחלק אינטגרלי מבניית השלד.

מה מאפיין בנייה מתועשת לעומת בנייה טרומית?

כל מכלול שיטות הבנייה שמיעלות את התהליך על בסיס אמצעים תעשייתיים מכונה בנייה מתועשת. אם רוצים להיכנס אל עובי הקורה כמו לדוגמה כדי להשוות בין בנייה מתועשת לבין בנייה טרומית, אפשר לעשות את זה על פי הפרמטרים הבאים:

  • המקום בו מייצרים את רכיבי הבניין – המטרה של בנייה מתועשת היא לאפשר את הייצור של רכיבי הבניין באופן מהיר, יעיל, יסודי, אפקטיבי ומפוקח באתר הבנייה וכחלק מבניית השלד. לשם השוואה, בבנייה טרומית המטרה היא כמעט הפוכה: מייצרים את המוצרים ורכיבי הבניין במפעל ורק אז מביאים אותם לאתר.
  • עלויות והוצאות – בנייה מתועשת יכולה להיות משתלמת יותר גם מהבנייה הרגילה והמסורתית וגם מהבנייה הטרומית. בהשוואה לבנייה הטרומית, היא חוסכת בהוצאות כי בעזרתה ניתן לבצע את הפעולות באתר הבנייה בלי עיכובים. בהשוואה לבנייה המסורתית, זה אומר שמגיבים מהר יותר אל דרישות שעולות מהשטח ומשבלים את התהליך של ייצור רכיבי הבניין תוך כדי שבונים את השלד.
  • חלקי המבנה – בנייה רגילה ומסורתית מחייבת לבנות את השלד מבטון מזוין, ליצוק את המבנה בעזרת טפסות עץ שמורכבות בכל פעם לטובת היציקה ולחכות בכל שלב עד שעוברים לשלב הבא. מנגד, גם בבנייה טרומית וגם בבנייה מתועשת אין צורך בתהליך כל כך מסובך. במקום זה, עושים שימוש מלכתחילה בטפסות פלדה רב שימושיות ואף מרכיבים ומפרקים אותן בקלות כדי ליצוק את רכיבי הבניין בקצב תעשייתי.

מפס הייצור של המפעלים הגדולים – לאתרי הבנייה בארץ ובעולם

מכל האמור לעיל אפשר להבין את היתרון המהותי של בנייה מתועשת מבחינת האופן שבו השיטה הזו מדמה את העבודה הרגילה בפסי יצור. כמו למשל שבכל מפעל ייצור גדול שמכבד את עצמו מקפידים על תהליך מסודר ורציף, כך גם עם בנייה מתועשת לעומת טרומית וכמובן מסורתית.

בנייה מתועשת היא חלק מחדשות מעולות לכל הענף. בזכות השיטה הזו ניתן להשלים פרויקטים שונים בענף הבנייה מהר, ביעילות ובמחירים משתלמים. ככל שהמחירים של הקמת הפרויקטים והבנייה נמוכים יותר, כך זה גם אומר שלקוחות הקצה משלמים פחות. בזכות המאפיינים והיתרונות האלה של בנייה מתועשת, כדאי ליזמים לשלב אותה בפרויקטים שלהם.

איזה כלים צריכים כדי להפעיל את השיטה של בנייה מתועשת?

החיסרון היחיד של בנייה מתועשת עלול להיות תלות גבוהה בכלים מכנים הנדסיים יחסית משוכללים. כלים אלו חשובים, כי הם למעשה הופכים את הרעיון למציאות ומאפשרים לייצר באתר הבנייה את כל רכיבי הבניין החיוניים.

מצד שני, בחירה נכונה של כלים מכניים הנדסיים משוכללים מאפשרת לייעל את הבנייה בכל השלבים השונים שלה. זה אומר שניתן להגביר את קצב הבנייה, לעמוד ביעדים, להגדיל את האיכות ולעמוד בסטנדרטים ובתקן. יתרה על כך, השימוש בטכנולוגיה הקיימת מאפשר לחסוך בהוצאות אם בונים מבנים בעלי מאפיינים חזרתיים והוא אידיאלי בשוק שמורכב מכוח עבודה יקר.

איך בנייה מתועשת קשורה לכוח העבודה?

רוב הפעולות הטכניות שמאפשרות לייצר את רכיבי הבניין השונים באתר הבנייה מבוצעות על ידי ציוד מכני הנדסי משוכלל. אז כמובן שיש צורך בכוח אדם שיפעיל את הציוד הזה, אבל זה עדיין הרבה יותר זול ומשתלם מאשר בנייה מסורתית או אפילו בנייה טרומית.

כך בנייה מתועשת משחררת את הקבלן והיזם מהצורך לשנע את הרכיבים מהמפעל אל אתר הבנייה. במקביל, אותה שיטה בדיוק היא זו שמעבירה את האחריות על ביצוע הייצור של רכיבי הבניין אל המכונות ואל הציוד שנמצאים בשטח. השילוב הזה בין כוח אדם מוגבל בהיקפו לבין ביצועים מעולים של ציוד מכני הנדסי ומשוכלל מוכיח את עצמו בפרויקטים שונים של ענף הבנייה ולכן שווה לשים לב אליו.

אקובילד סיסטם – כל מה שהפרויקט שלך צריך

התייעצות קצרה עם חברת אקובילד – חברת בנייה ירוקה ומתקדמת היא כרגע הצעד היחיד שמפריד בינך לבין ניצול כל היתרונות השונים של בנייה מתועשת. אנו מבינים בדיוק כמוך את החשיבות של עמידה בסטנדרטים המחמירים ביותר, באמצעות התייעצות עם המומחים שלנו יהיה לך קל יותר להשלים את הפרויקט בלוח הזמנים שנקבע עבורו וכמובן בלי לחרוג מהתקציב.

השילוב בין הידע התיאורטי לבין הניסיון הפרקטי הוא זה שהופך את חברת אקובילד לגוף מוביל בתחום של בנייה מתועשת בישראל. כמו כן, אנו מספקים את השירות שלנו לקהל יעד מגוון ובו קבלנים, יזמים וגם לקוחות פרטיים.

חפשו באתר